top of page

Позашкільний навчальний заклад «Центр дозвілля для дітей у Святошинському районі м. Києва»

(далі ЦД) є дієвим засобом виховання дітей та традиційним осередком формування у них громадянської компетентності засобами організації масового дозвілля. Діяльність Центру дозвілля для дітей спрямована на виконання завдань, визначених Державною цільовою програмою розвитку позашкільної освіти в Україні.

Позашкільна освіта  є складовою структури освіти України і спрямована на збереження та розвиток мережі державного навчального закладу без права їх перепрофілювання, злиття, закриття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду. Забезпечення права громадян на ПО є її основою, тут реалізується емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток особистості.

Правильно організоване дозвілля є реалізацією дитячих бажань і нахилів, адже захоплення дітей сьогодні можуть надалі розвитись у професійний шлях – дорогу до покликання. Органічно поєднуючи різні форми освітньої діяльності додаткової освіти з організацією змістовного дозвілля в Центрі створюэться можливість для вирішення проблем зайнятості дітей у вільний від навчання час та умови для загальнокультурного розвитку особистості. У ЦД надають знання, формують вміння та навички особистості, розвивають її творчі здібності, обдарування відповідно до освітніх потреб, мотивів, нахилів, інтересів у вільний час. Заклад працює за основними напрямами:

  • гуманітарний «Рідна мова», «Математичне лото»;

  • спортивний: «Здоров’я та спорт», «Міні-футбол»;

  • художньо-естетичний напрям: «Веселкова хореографія» та хоровий спів;

  • декоративно-прикладна творчість: «Еко-дизайн», «Арт-мистецтво»;

  • рекреаційний відпочинок: «Казкова терапія».

На шляху до європейської інтеграції сьогодні в Україні відбуваються процеси реформування освіти і виховання. Ці процеси спричиняють стрімкі, часом не передбачувані зміни. Ідеологію змін в реформування середньої освіти є прийнятий Закон «Про освіту», затверджений документ «Нова Українська школа».  Реформи в освіті мають бути підтримані і вчителями, і батьками, а також бізнесом, місцевою владою та ін..

Відповідно до вимог сьогодення у Центрі дозвілля для дітей, педагогічний колектив  теж працює над розробкою Стратегії розвитку закладу.  У ХХІ ст. молода людина це – освічена, всебічно розвинена, відповідальна особистість, громадянин і патріот, здатний до інновацій:

  • особистість – цілісна особистість, усебічно розвинена, здатна до критичного мислення;

  • патріот – патріот з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідні рішення;

  • інноватор – інноватор здатний змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці, вчитися впродовж життя.

Формула Нової школи складається з 8 ключових компонентів:

  1. Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідної для успішної самореалізації в суспільстві;

  2. Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно;

  3. Наскрізний процес виховання, який формує цінності;

  4. Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію;

  5. Педагогіка, що грунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками;

  6. Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм;

  7. Нова структура школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя;

  8. Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Відповідно до проекту нового базового Закону «Про освіту» ключовими для Нової української школи визначені такі компетентності:

  1. Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами;

  2. Спілкування іноземними мовами;

  3. Математична грамотність;

  4. Компетентності природничих науках і технологіях;

  5. Інформаційно-цифрова компетентність;

  6. Уміння навчатися впродовж життя;

  7. Соціальні і громадянські компетентності;

  8. Підприємливість;

  9. Загально-культурна грамотність;

  10. Екологічна грамотність і здорове життя.

Впровадження програми «Нової української школи» стоїть і перед колективом  Центра дозвілля для дітей. Для цього потрібно вирішити проблему зовнішньої адаптації та внутрішньої інтеграції.

У 2019-2020 навчальному році інформаційно-методична робота буде спрямована на вдосконалення програм, змісту, форм, методів діяльності гуртків, секцій, студії та здійснюватиметься відповідно до Статуту закладу, програми його подальшого розвитку та реалізації проблемних питань закладу, а саме:

  • впровадження освітніх інновацій у роботу гуртків з метою постійного вдосконалення педагогічної майстерності;

  • залучення учнівської молоді до занять в гуртках Центра дозвілля;

  • нетрадиційними формами гурткової роботи.

У наступному навчальному році колектив працює  над темою: «Виховання гармонійної особистості дитини».

Для досягнення мети поставлене завдання: покращити систему патріотичного виховання у навчально-виховному просторі Центра Дозвілля, засобами дозвілевої роботи в гуртках.

Робота над обраною темою зорієнтована на методичну підтримку педагогічної діяльності, узагальнення та поширення кращих надбань керівників гуртків із цієї проблеми та моніторинг результативності роботи над науково-методичною темою всіх учасників навчально-виховного процесу.

Надалі будуть впроваджуватись інноваційні проекти та технології (семінари, тренінги, круглі столи), систематизація портфоліо тощо.

Упровадження інновацій у навчально-виховний процес має відбуватись за умови участі усіх її учасників: учнів (вихованців), їх батьків, педагогічних працівників та за сучасними тенденціями, органами місцевого самоврядування ін.. Проектування є одним з основних елементів інноваційної діяльності, якій нині приділено багато уваги.

Завдяки ініціативі педагогічного колективу Центру дозвілля на масиві, по вул. Бударіна і надалі проводитимуться різноманітні масові заходи з усіма здобувачами освіти, які спрямовані на виховання в дусі патріотизму, поваги до історичних  і культурних надбань свого народу, вивчення, збереження та популяризації українського мистецтва у поєднанні з упровадженням фізичного загартування,  та формування  здорового способу життя.

<--Трішки нашої історії

(дивись тут)

зображення_viber_2019-09-30_19-00-36.jpg
зображення_viber_2019-09-30_18-59-49.jpg
зображення_viber_2019-09-30_18-55-07.jpg
зображення_viber_2019-09-30_18-57-10.jpg
зображення_viber_2019-09-30_18-52-29.jpg
зображення_viber_2019-09-30_18-52-27.jpg

© 2023 Имя сайта. Сайт создан на Wix.com

bottom of page